ویروس کرونا بر قوت غالب مردم کشور اثرگذار بوده است؛ به طوری که این روزها مردم برای خرید نان دچار چالش شده اند و با شک و تردید نسبت به خرید آن اقدام می کنند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این روزها شیوع ویروس کرونا و تشدید حساسیت عمومی روی بهداشت موادغذایی یکی از چالش های اصلی مردم شده است؛ به طوری که برخی افراد هر کالایی را که خریداری می کنند با مایع ظرفشویی، آب، الکل یا هر چیزی که دم دست دارند ضدعفونی می کنند تا از سلامت آن اطمینان پیدا کنند. برخی مواد که به صورت بسته بندی یا در ظروف فلزی و پلاستیکی هستند، قابلیت شست وشو یا ضدعفونی شدن را دارند اما چالش اصلی زمانی شروع می شود که برخی کالاها که عمدتا ضروری هم هستند این قابلیت را ندارند.

نان سنتی یکی از اقلامی ضروری است که در سفره ایرانیها از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ به طوری که برخی افراد روزانه یا چند روز یکبار اقدام به خرید آن می کنند.
اما شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم را دل نگران کرده است که شاید این ویروس از طریق فرد بیمار به نان منتقل شده و آنها با مصرف نان مریض شوند؛ یا حتی ایستادن در صف و قرار دادن نان بر پیشخوان مخصوص نانواییها عامل انتقال ویروس کرونا به آنها شود. نگرانی ای که به نظر می رسد درست بوده و به همین دلیل در بازدید از چند نانوایی در سطح شهر اقدامات انجام شده برای افزایش بهداشت نان و محیط نانوانی بررسی شد.

آن چیزی که در این بازدیدها مشخص بود، این بود که اکثر نانوایی ها بر دیوار یا پشت شیشه نکات بهداشتی اعم از استفاده از کارت بانکی به جای پرداخت وجه نقد، شست وشوی دست ها قبل از دست زدن به نان و رعایت بهداشت فردی هنگام ایستادن در صف و نظایر آنها را نصب کرده اند. اما برخی از این نانوایی ها علاوه بر تذکر این نکات به مشتریان، خودشان نیز دست به کار شده و با قرار دادن دستکش و الکل از مشتریان میخواستند قبل از دست زدن به هرچیزی، یا از دستکش استفاده یا با الکل دست هایشان را ضدعفونی کنند.