22 مه 2020
می 22, 2020

پی آر پی صورت

0 دیدگاه

تکنیک پی آر پی صورت

پی آر پی صورت : با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی روش ها و تکنیک های زیادی برای درمان، ترمیم و جوانسازی پوست به افراد ارائه شده است که هر فرد با توجه به نیاز و بودجه خود می بایست بهترین و مناسب ترین روش درمانی را انتخاب نماید. ( جوانسازی پوست در اصفهان )

پی آر پی از جمله کارآمدترین و بهترین روش های جوانسازی می باشد که با ابزارهای پیشرفته سلول های بنیادی را تحت تاثیر قرار داده و به این ترتیب در روند زیبایی و درمان تاثیرگذار خواهد بود.

پی آر پی صورت و بدن چه کاربردهایی دارد؟
این روش جوانسازی پوست موارد استفاده بسیار زیادی دارد که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

موجب رفع چین و چروک های ناشی از افزایش سن می شود.
تیرگی، گودی و پف زیر چشم را از بین می برد.
موجب ترمیم زخم های قدیمی مانند جای سوختگی و بریدگی می گردد.
خطوط موجود در اطراف لب ها و خطوط لبخند را برطرف می کند.
به روند ترمیم زخم های بزرگ و گسترده سرعت می بخشد.
جای جوش و اسکار آبله مرغان را درمان می نماید.
PRP پوست
PRP در گذشته فقط به منظور درمان طاسی و تقویت مو مورد استفاده قرار می گرفت در حالیکه امروزه جزو بهترین روش های درمانی برای رفع مشکلات پوستی مانند از بین بردن چین و چروک ها و برطرف کردن لک محسوب می شود.

مبنای کار این روش جوانسازی پوست ، استفاده از سلول های پلاکت برای ترمیم و بهبود زخم ها می باشد.

پلاکت های مورد نیاز برای انجام این روش از بدن خود بیمار گرفته می شود، سپس تلغیظ شده و پزشک آن ها را در نقاط آسیب دیده تزریق می نماید.

نحوه انجام روش prp
پزشک پیش از انجام هرگونه اقدامی ابتدا به بررسی وضعیت سلامت بیمار پرداخته و در صورتی که بیمار واجد شرایط انجام این روش باشد با استفاده از ژل های بی حسی یا تزریق به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر می پردازد.

میزان خون مورد نیاز برای انجام این روش حدود 35 تا 45 لیتر می باشد که پزشک آن را از خود بیمار گرفته، خون را داخل کیت های مخصوص پی آر پی ریخته و به این ترتیب آن را با مواد ضد انعقاد مخلوط می کند.

در مرحله بعدی کیت ها در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار داده می شوند؛ با این کار سلول های خونی جداسازی شده و پلاکت ها در بالاترین لایه قرار داده می شوند. در نهایت پزشک اقدام به برداشتن پلاکت ها با سرنگ های بسیار ظریف نموده و آن ها را به موضع مورد نظر تزریق می کند.