فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی ( رینوپلاستی )

فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی : یک بینی زیبا به عنوان عضوی مهم در صورت تلقی می شود و می تواند در زیبایی نهایی فرد ، نقش بسزایی داشته‌ باشد. گرایش به زیبایی سبب می شود که افراد جهت اصلاح عیوب ظاهری بینی و همچنین بهبود فرم بینی خود ، به انجام اقداماتی در این زمینه تمایل یابند. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

برخی افراد بنا به دلایل مختلفی نمی خواهند که تحت بیهوشی عمومی یا جراحی وسیع قرار گیرند.

بنابراین یکی از ساده ترین و ایمن ترین راه ها جهت زیبایی بینی که دارای اثر دائمی نیز می باشد ، انجام عمل تیپ پلاستی است.

در حقیقت تیپ پلاستی ، به معنای زیبا نمودن نوک بینی می باشد.

لازم به ذکر است که در این روش هم مشابه عمل جراحی کامل زیبایی بینی ، نوک بینی بیمار باز می شود و امکان برداشت قوز روی پل بینی نیز حداکثر تا ۵ میلیمتر وجود دارد.

تفاوت عمده تیپ پلاستی با عمل جراحی زیبایی کامل بینی

تیپ پلاستی تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و بیمار در طول عمل به جز سوزن های اولیه که به منظور بی حسی استفاده می شود ، هیچ دردی احساس نخواهد کرد.

البته در عمل تیپ پلاستی برای افرادی که واهمه عمل را دارند ، می توان خواب سطحی در نظر گرفت تا متوجه فرآیند عمل نشوند.

این در حالی است که عمل جراحی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی در میزان برداشت قوز بینی نیز می باشد.

همانطور که ذکر شد در عمل تیپ پلاستی قوز بینی تا ۵ میلی متر ، قابل اصلاح است.

در صورتی که در عمل جراحی کامل بینی ، امکان برداشت قوز بینی به میزان بیشتر نیز امکان پذیر است.

همچنین در عمل تیپ پلاستی ،  اصلاح انحراف خارجی یا داخلی مقدور نیست ، چرا که جهت رفع این موارد می بایست استخوان شکسته شود و این امکان در تیپ پلاستی وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است که چنانچه انحراف بینی ، خفیف باشد گاهی اوقات با عمل تیپ پلاستی نیز می توان آن را اصلاح کرد ، که این مسئله با معاینه جراح مشخص خواهد شد.

در صورتی که برای عمل بینی نیاز به پیوندهای غضروفی متعدد باشد ، عمل تیپ پلاستی گزینه خوبی نخواهد بود ، چرا که امکان برداشت غضروف مورد نیاز از تیغه بینی در این روش وجود ندارد.

تفاوت دیگر عمل تیپ پلاستی و جراحی کامل بینی در هزینه عمل می باشد ؛ به طوری که هزینه تیپ پلاستی کمتر از جراحی کامل می باشد ، زیرا نیازی به بیهوشی عمومی در این روش وجود ندارد.

سخن آخر

در پایان باید خاطر نشان شد که در عمل تیپ پلاستی به سبک دکتر سید محمد لاجوردی ، تمامی مشکلات بینی به میزان قابل توجهی اصلاح پذیر بوده و نتایج عمل تیپ پلاستی ایشان به نتایج جراحی کامل بینی ، بسیار نزدیک است و بیماران با استرس کمتری به نتیجه دلخواه خود دست خواهند یافت.

ضمنا نتایج عمل تیپ پلاستی نیز مانند جراحی زیبایی کامل ، دائمی و ماندگار می باشد و نتایج آن به نتایج حاصل از اصلاح بینی با ابزاری مانند پلکسر ، پلاسما جت و تزریق آنزیم که دارای اثرات موقتی بوده یا کاملا بی تاثیر هستند ، هیچ شباهتی ندارد.