22 مه 2020
می 22, 2020

عمل ترمیم بینی

0 دیدگاه

عمل ترمیم بینی

Revision Rhinoplasty یا عمل ترمیم بینی عملی است برای بازسازی و اصلاح ایراد هایی که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است. در برخی موارد جراح بینی به نکات ریزی توجه نکرده و باعث به وجودن آمدن نقص های کوچک می شود که باعث می شود بیمار از عمل زیبایی بینی خود رضایت کامل را نداشته باشد. ( بهترین جراح بینی تهران )

مثلا اگر در عمل بینی اول به بزرگ بودن توربینیت های بینی توجهی نشود بیمار برای عمل ترمیم بینی دوباره به متخصص مراجعه کرده و نقایص جراحی بینی اول برای اصلاح گرفتگی بینی انجام می شود.

برای ترمیم بینی بهترین جراح بینی به موقعیت قرار گیری غضروف های درون بینی و همچنین ایراد های به وجود آمده در عمل بینی اول توجه می کند. همچنین موقعیت بینی پیش از جراحی بینی اول نیز بررسی می شود.

جراحی زیبابی بینی
بعد از اینکه بیمار برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند انتظار دارد جراح بینی خوب بتواند تمامی عیب های بینی وی را بررسی کند و بتواند بینی جدید را طوری برای وی ترمیم کند که از تمامی جوانب با صورت وی هم خوانی داشته باشد.

در این مواقع سوراخ های بینی و پشت بینی و دیگر نقاط تغییر پیدا می کند.

این جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا بینی باید به صورت اصولی بازسازی شود تا بعد از گذشت چند سال بینی با مشکلات دیگر مواجه نشود زیرا در این صورت بینی به عمل ترمیم بینی احتیاج خواهد داشت که پچیده تر و همچنین هزینه بر تر خواهد بود.

جراح بینی خود را با دقت انتخاب کنید
برای اینکه بخواهیم جراحی بینی انجام بدهیم در ابتدا باید جراح بینی خوبی را انتخاب کنیم زیرا بسیاری از افرادی که نیاز به جراحی ترمیم بینی پیدا کرده اند.

این مرحله مهم پیش از جراحی بینی را با جدیت دنبال نکرده اند و یا اینکه تنها قیمت ارزان را ملاکی برای انتخاب جراح بینی خود قرار داده اند.

بسیاری از این افراد از جراحی بینی خود پشیمان شده اند هر چند که عمل ترمیم بینی می تواند تا حدود زیادی مشکلات این گونه افراد را برطرف کند اما در برخی از موارد حاد که بینی به مقدار زیادی در جراحی بینی اولیه آسیب دیده شده است.

بینی این افراد تنها مقداری بهبود پیدا میکند و به زیبایی قبل از جراحی بینی نخواهد شد. پس برای اینکه جراح بینی برای عمل بینی خود انتخاب کنید.

مقداری دقت داشته باشید و پرس و جوی لازم و کافی را از اطرافیان بکنید همچنین از بهترین روش ها دیدن نمونه ایی از جراحی های بینی گذشته جراح بینی مورد نظر شما می باشد.

شما می توانید در فیلم زیر نمونه هایی از جراحی های بینی دکتر علی میقانی را مشاهده کنید.

نمایشگر ویدیو

00:00
00:36

چرا جراحی بینی ترمیمی بینی انجام دهیم؟
علت های فراوانی برای جراحی ترمیم بینی می توان بیان کرد. پر واضح است که هر چقدر این عیوب بیشتر باشد احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب کاهش پیدا می کند.کسانی که متقاضیان جراحی بینی ترمیمی هستند معمولا دارای مشکلات زیر هستند.

تیغه یا همان اسکلت بینی اگر محکم نباشد به مرور زمان باعث افتادگی نوک بینی می شود. این نوع از مشکلات با جراحان بینی متبحر برطرف خواهند شد.

مشکلات برطرف شده در عمل ترمیم بینی
اگر غضروف هایی که باعث به وجود آمدن قوز بینی شده است به مقدار مناسب برداشته نشده و بینی همچنان دارای برآمدگی است. این نقص به جا مانده از جراحی بینی اول را به راحتی می توان برطرف کرد.

مشکلاتی مانند کجی بینی و انحراف بینی اگر در عمل جراحی بینی اول اصلاح نشده است با جراحی ترمیمی بینی قابل حل است.

هنگامی که بافت بینی بیشتر از حد نیاز برداشته شده است و با این امر در قسمت پشت و یا دیواره بینی باعث ایجاد فرورفتگی شده و یا بینی بیش از اندازه سربالا شده است.

این مشکلات به تجربه مهارت بالای جراح بینی نیاز دارد و برای حل آن معمولا در ابتدا به محم کردن اسکلت بینی می پردازند و غضروف ها و یا استخوان ها از قسمت های دیگر همان شخص مانند غضروف درون بینی و یا لاله گوش برداشته می شود.

این جراحی بینی مقداری سخت بوده و نمی توان نتیجه آن را به خوبی حدس زد. از مشکل ترین عمل های ترمیمی جراحی بینی زمانی است که پوست در هنگام عمل بینی اول و یا بعد از آن آسیب دیده باشد.

گاهی اوقات حتی ترمیم برای این بیماران مقدور نیست.

چه میزان جراحی بینی ترمیمی تاثیرگذار است؟
از آنجایی که شرایط یک بینی عمل نشده کاملا با بینی های کار شده متفاوت است. جراح بینی باید بسیار متبحر بوده و تا بتواند با تجربه بالای خود آماده ترمیم هر نوع نقصی باشد.

بیمار باید به درستی قبل از عمل بینی بررسی شود و جراح بینی با توجه به توانایی خود اقدام به عمل بینی بکند.

تمامی شرایط نیز باید با بیمار در میان گذاشته شده تا توقع آنها نسبت به جراحی بینی بالا نباشد و عیب ها و محدودیت های این جراحی بینی را بداند تا علاوه بر زیبایی سلامتی شخص نیز حفظ شود.

پس می توان گفت میزان موثر بودن این جراحی بینی به نقایص شما و مهارت جراح بینی بستگی خواهد داشت.

چه زمانی باید جراحی بینی ترمیمی انجام بگیرد؟
هنوز هم بین جراحان بینی مختلف درباره جواب این سوال اختلاف نظرهایی وجود دارد. گاهی اوقات پیشنهاد می شود که حداقل 1سال از انجام عمل بینی اول گذشته باشد و پس از آن برای عمل ترمیم بینی تصمیم گیری شود.

اما گاهی هم گفته شده که بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال می توان برطرف کرد.

ایراداتی مانند از بین بردن برآمدگی استخون کوچکی که جراح بینی فراموش کرده و بعد از اینکه از عمل بینی اول شش ماه گذشته باشد به راحتی عمل ترمیم بینی برای این امر صورت می گیرد. در هر صورت جراح بینی شما با معاینه می توان این تصمیم را بگیرد.

اهمیت انتخاب جراح بینی در عمل ترمیم بینی
در برخی از موردهای عمل جراحی بینی ترمیمی به علت ایرادات فراوان جراح بینی با مشکل روبه رو شده و مجبور است که از بافت های دیگر برای اصلاح موقعیت به وجود آمده استفاده کند.

مخصوصا زمانی که در قسمت های سوراخ بینی و بالای حلقه بینی فرورفتگی ایجاد شده باشد برداشتن غضروف از منطقه دیگر در عمل ترمیم بینی صورت می گیرد.

جراح بینی به نوع بینی شخص از لحاظ استخوانی و گوشتی بودن توجه می کند و با آنها درباره نتیجه جراحی بینی ترمیمی صحبت می کند تا انتظارات بیماران بعد از جراحی بینی ترمیمی واقع بینانه باشد.

به دلایل گفته شده جراح بینی باید بتواند برای این بینی های آسیب دیده راه حل جراحی بینی مناسبی را ارائه دهد تا بینی بتواند ترمیم پیدا کند و مشکلات بینی تا حد قابل ملاحظه ایی کاهش پیدا کند .

قبل از عمل ترمیم بینی چه اقداماتی باید انجام بگیرد ؟
مانند جراحی بینی که با هدف زیبایی و برای اولین بار انجام می گیرد باید عکس برداری های لازم انجام بگیرد.

در صورتی که اختلالات تنفسی در اثر جراحی بینی اولیه به وجود آمده باشد ممکن است جراح بینی به نتیجه عکس برداری های سی تی اسکن بینی و سینوس ها ، آندوسکوپی بینی و سینوس ها نیاز داشته باشد تا بتواند جراحی ترمیمی بینی را به درستی انجام بدهد.

در غیر این صورت عکس برداری های معمولی که در زوایای مختلف انجام میگیرد از بیمار گرفته می شود تا جراح بینی بتواند نقایص ظاهری بینی و همچنین تاثیر آن در صورت را متوجه شود .

در صورتی که برای جراحی ترمیمی بینی به جراح بینی دیگری مراجعه کرده اید که از جراحی بینی اولیه شما با خبر نمی باشد باید درباره جراحی بینی ابتدایی خود اطلاعاتی را در اختیار جراح بینی قرار دهید و عکس های بینی و بدون عمل بینی را در اختیار پزشک قرار دهید.

اگر برای عمل ترمیم بینی به بیهوشی نیاز باشد باید تمامی آزمایشات روتین پیش از جراحی بینی انجام بگیرد.

آیا برای جراحی ترمیمی بینی باید بیهوشی عمومی انجام بگیرد ؟
جراحی ترمیم بینی می تواند برای اهداف مختلفی انجام بگیرد.در صورتی که جراحی بینی برای رفع مشکلات خفیف انجام می گیرد می توان با نظر بیمار جراحی بینی را با بی حسی موضعی انجام داد.

اما در موارد شدید تر متخصص بیهوشی باید بیهوشی را برای بیمار انجام دهد. زیرا در زمان بیهوشی جراح بینی راحت تر تغییرات لازم مانند برطرف کردن برجستگی های کوچک و یا جمع کردن پره های بینی و غیره را اعمال می کند و راحت تر می تواند جراحی بینی را تحت کنترل داشته باشد.

اهمیت پوست بینی در جراحی ترمیمی بینی
در جراحی بینی اولیه به دلیل برش ها زخم هایی ایجاد شده و بافت های جدید تشکیل شده اند.

جراح بینی دوباره باید برش ها را ایجاد کند که مقداری برای جراح بینی محدودیت ایجاد می کند و به همین دلیل برش ها در پوست بینی باید به گونه ایی ایجاد شود که آسیبی به پوست وارد نشود.

در مواردی که پوست بینی در جراحی بینی اولیه بینی آسیب شدیدی وارد شده باشد جراحی ترمیمی بینی به سختی انجام میگرد و باید توسط یک متخصص متبحر انجام بگیرد.

تغییرات پوست در عمل بینی
از مهم ترین مشکلاتی که در عمل ترمیمی بینی وجود دارد مواجه شدن با آسیب های وارد شده به نسج نرم در جراحی بینی اولیه می باشد.

البته باید بدانبد که در هر نوع از عمل جراحی بینی به نسج نرم ،عضله ها و پوست بینی آسیب خواهد رسید زیرا جراح بینی باید آنها را تغییر بدهد تا بتواند ساختار جدیدی را برای بینی بسازد.

تفاوتی که در عمل ترمیمی بینی با جراحی بینی اولیه دارد این است که بافت دست خورده بینی دیگر نمی تواند به مانند اول التهاب ها،زخم ها و ورم های به وجود آمده را به راحتی تحمل کند.

جراحی ترمیم بینی، خود در بستری آسیب دیده انجام می گیرد و فرد دیگر نباید منتظر نتیجه ایده آل به مانند عمل بینی ابتدایی خود باشد زیرا همانطور که این عمل بینی از نامش پیداست به ترمیم بینی می پردازد و تا جای ممکن برای زیبایی بینی نیز تلاش خواهد شد.

موارد ارزیابی جراح بینی در هنگام معاینه پوست برای عمل ترمیم بینی
جریان خون
در صورتی که رینوپلاستی با دقت بر روی بیمار انجام گرفته باشد مشکل و تغییر چندانی در گردش خون به وجود نخواهد آمد.

اما در صورت داشتن عمل های بینی متعدد که با ظرافت لازم انجام نمی شود در کارکرد خونرسانی بینی اختلال ایجاد خواهد کرد.

زمانی که گردش خون از آستانه تحمل بافت بیشتر می شود بافتها به خالی شدن ازاکسیژن یا ایسکمی متمایل میشوند و درصورت ادامه این روند مرگ بافت ازسطوح ریزتر آغاز می شود.

در عمل ترمیمی بینی معمولا نیاز به پیوند و قرار گیری گرافت است که پیش از هر چیزی نیاز به یک بستر مناسب برای خونرسانی دارد تا گرافت ترمیم پیدا کند.

در صورتی که افراد از کشیدن سیگار خودداری کنند و همچنین جراحی بینی با عمل ظریف و مراقبت های حمایتی صورت بگیرد، می توان به حداکثر کردن جریان خون برای گرافت ها کمک کرد.

در بینی هایی که گردش خون زیاد وجود دارد و همچنین تحت عمل های زیادی قرار گرفته اند احتمال اینکه گرافت ها جذب شود کمتر خواهد شد و شانس عفونت و نکروز پوستی بیشتر خواهد شد.

در صورتی که شخصی دیابت و یا تورم شدید داشته باشد، احتمال این موارد بیشتر خواهد شد. در این افراد هر چقدر که جراحی بینی به خوبی پیش برود باز هم برای فرد رضایت بخش نمی شود.

قابلیت ارتجاعی پوست
میزان قابل ارتجاعی بودن بافت نرم زیر پوست می تواند در نتیجه عمل ترمیمی بینی تاثیر بسیاری را بگذارد.

یکی از اهداف جراحی ترمیم بینی بازسازی بافت های تخریبی است که بر اثر کاستن شدید و زیاد از حد بافت بینی در عمل بینی اولیه می باشد و همچنین جراح بینی باید ارتفاع پل بینی و نوک بینی را نیز مورد معاینه و بررسی قرار دهد.

برای اینکه بتوان به اهداف بالا رسید پوست روی بینی باید قابلیت ارتجاعی مطلوبی داشته باشد تا بتواند این تغییرات ایجاد شده در پوست را تحمل کند.

اما در جراحی بینی اولیه ثانویه پوست بینی به دلیل تجمع بافت اسکار سفت شده است و از خاصیت ارتجاعی آن به مقدار زیادی کاسته شده است که حتی در برخی موارد مانع از افزایش ابعاد و جابه جایی اسکلت های ترمیم شده می شوند و یا اینکه باعث فشار به غضروف های تقویت شده می آورند.

پس در نتیجه گیری می توان گفت افرادی که دارای پوست نرم و ارتجاعی هستند گزینه مناسبی برای عمل ترمیمی بینی خواهند بود.

تشکیل بافت اسکار(فیبروز)
بلافاصله بعد از اینکه برش ها بر روی پوست بینی ایجاد می شود و پوست از روی غضروف های بینی برداشته می شود.

بافت اسکار آغاز به تشکیل شدن می کند و سلول های خاصی هستند که باعث می شود لایه ها مجددا به یکدیگر متصل شوند و بافت بینی به حالت یک دست تبدیل شوند در صورتی که این فرآیند رخ ندهد در واقع ترمیم بینی بعد از جراحی بینی به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود .

میزان تشکیل شدن بافت اسکار در بینی های متفاوت در افراد گوناگون است و می تواند به عوامل داخلی و یا خارجی متعددی بستگی داشته باشد.

درست است که برای عمل ترمیمی بینی تشکیل بافت اسکار لازم می باشد اما در صورتی که این بافت به مقدار زیاد و غیر طبیعی ایجاد شود پوست بینی ضخیم خواهد شد و می تواند ظاهر بینی را تغییر دهد.

بعد از جراحی بینی اولیه تورم شدیدی در بینی به وجود خواهد آمد و خود باعث می شود احتمال ایجاد بافت اسکار بیشتر شود البته برخی از مراقبت ها و اقدامات هستند که می توانند از مقدار آن بکاهند و به کمک نتیجه ایی بهتر برای جراحی ترمیمی بینی خواهند آمد.

استفاده از گرافت در جراحی ترمیمی بینی
در بیشتر موردهای جراحی ترمیمی بینی نیاز به گرافت می باشد در واقع گرافت به بافت های زنده ایی گفته می شود که به صورت غضروفی قابل استفاده از جراحی بینی هستند. ممکن است از بافت همان فرد و یا شخص دیگری برای جراحی استفاده شود .تا بتوان با آنها بافت های آسیب دیده را ترمیم کرد .

استفاده از گرافت حتی در بیمارانی که می خواهند بینی کوچکی داشته باشند مورد نیاز می باشد. مناطقی که معمولا غضروف ها ازآنجا برداشته می شود در زیر ذکر شده است:

تیغه میانی بینی
غضروف های این ناحیه معمولا در جراحی بینی اولیه برداشته می شود اما در صورتی که وجود داشته باشد برای ترمیم بینی بسیار مفید واقع خواهد شد زیرا احتمال کج شدن و یا جذب شدن آن بسیار پایین است. اما حجم آن کم است و در بیشتر مواقع نمی تواند برای نیاز های جراح بینی پاسخ گو باشد .

گوش
می توان با برشی در قسمت پشت گوش و بدون اینکه در گوش تغییر چندانی احساس نشود غضروف لازم برداشته شود.این غضروف ضخامت زیادی دارد و شاید چندان نتواند در جراحی ترمیم بینی از آن به طور مفید استفاده کرد که البته هم خیلی از بیماران تمایل ندارند برشی در گوش آنها ایجاد شود .

دنده ها
برش ها در زیر سینه ایجاد می شود و غضروف ها خارج می شوند از مزیت های این روش تهیه کردن مقدار زیادی غضروف است ولی از معایب آن دردناک بودن آن و جراحی دیگر در قسمت دنده ها می باشد و حتی به دلیل جنس این غضروف ها ممکن است در دراز مدت مشکلاتی به وجود بیاید.

مراقبت هایی جهت کم کردن احتمال تشکیل بافت اسکار
از جمله این مراقبت ها می توان به کم کردن تحرک های بدنی اشاره کرد زیرا فعالیت ها باعث می شوند که جریان خون بیشتر شود و فشار خون بینی بیشتر شود.
به بیماران پیشنهاد می شود سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهند
در هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند و یا برای سلامت بیشتر پوست خود از کرم های لایه بردار استفاده کنند.
بیمارانی که پوست های چرب و ضخیم دارند بیشتر مستعد تشکیل اسکارهای بدشکل بعد از جراحی بینی هستند و همین طور باید بدانید ایجاد بافت اسکار بعد از عمل ترمیمی بینی بیشتر خواهد شد.
استفاده از پروتز در جراحی ترمیم بینی
زمانی که در جراحی بینی اولیه به مقدار زیادی از غضروف بینی برداشته شده است و قوز بینی در حد زیادی کاسته شده است در عمل ترمیمی بینی برای اینکه پل بینی صاف شود و فرورفتگی آن برطرف شود.

جراح بینی به غضروف زیادی نیاز دارد و چون در پیوند غضروف ها محدودیت وجود دارد و همچنین گاهی اوقات غضروف های طبیعی بعد از مدتی خمیده و یا بدفرم می شود.

با نظر جراح بینی امکان دارد از پروتز های مخصوص برای جراحی ترمیم بینی استفاده شود.

این پروتز ها معمولا از جنس های سیلیکون هستند. مارک های مختلف از پروتز ها وجود دارند که در بلند مدت دچار خم شدن و یا جذب بدن نمی شوند و پروتز ها متناسب با اندازه بینی هر شخص در بینی قرار داده می شود.

البته یکی از عوارض استفاده از پروتز ها این است که مستعد عفونت و همچنین حرکت در بینی هستند که شما باید برای جراحی خود جراح خوبی را انتخاب کرده باشید تا بتواند پروتز ها را در یک بستر سالم از بافت قرار دهد .

زیرا با توجه با توضیحاتی که از اول این مطلب داده شده است عمل ترمیمی بینی پیچیده تر از جراحی اولیه است.

البته استفاده از پروتز ها در مواردی که بینی به مقدار زیادی آسیب دیده باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت جراحی بینی ترمیمی با جراحی بینی اولیه
بعد از عمل ترمیم بینی واکنش های که بافت داخل بینی به جراحی بینی نشان می دهد بسیار شدید تر از جراحی اولیه است .التهاب بینی در بافت نرم بینی بیشتر دیده می شود.
هر چقدر جراحی مجددا انجام بگیرد این واکنش ها شدید تر بوده و عمل بینی پیچیده تر خواهد بود .به همین دلیل افراد بعد از عمل ترمیم بینی بسیار نگران می شوند که باز هم با جراحی مجدد،بینی بهبود پیدا نکرده است در صورتی که این افراد باید صبر بیشتری داشته باشند.
در عمل ترمیم بینی جراح بینی باید ساختمان تخریب شده بینی را با ایجاد کمترین آسیب در بینی بازسازی کند از طرفی جراح بینی باید تمامی تمرکز خود را بر این موضوع داشته باشد که مبادا راه هوایی بینی آسیبی ببیند.
جراحی ترمیم بینی معمولا زمان بیشتری خواهد برد و نیاز به تغییرات بیشتر خواهد داشت و برای اینکه بینی بعد از جراحی بینی بهبود پیدا کند نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت.می توان گفت پوست های نازک بین شش تا دوازده ماه و بینی های گوشتی با ضخامت پوستی بالا بین دو سال زمان بر خواهد بود .
با اینکه جراحی ترمیم بینی موفقیت آمیز بوده است باز هم ممکن است عواملی وجود داشته باشد که تاثیرات منفی بر روی نتیجه پایانی عمل ترمیمی بینی بگذارند.
عمل ترمیم بینی قابل پیش بینی نخواهد بود و جراح تا درصدی می تواند تشخیص دهد که احتمال بافت اسکار و روند ترمیم چقدر خواهد بود که البته باز هم این اتفاق در افراد گوناگون فرق خواهد داشت و جابه‌جاشدن گرافت های غضروفی بکار رفته و ورم طولانی مدت همگی می تواند مانع از رسیدن به نتیجه دلخواه در عمل ترمیم بینی باشد.
روحیه بیماران در جراحی ترمیم بینی
یکی از مهم ترین فرق هایی که جراحی بینی رینوپلاستی با جراحی بینی ترمیمی دارد تفاوت در روحیه و امید بیمار است.

در جراحی بینی اولیه بیمار با ذوق و امید بیشتری به دکتر مراجعه می کنید و برای اینکه بخواهد نتیجه جراحی بینی خود را ببیند می تواند مشکلات موجود در جراحی بینی را بیشتر تحمل کنن.

اما کسانی که برای بار دوم و یا حتی سوم برای ترمیم بینی خود اقدام می کنند در ابتدا شک زیادی دارند و از اینکه بتوانند نتیجه خوبی از جراحی بینی بگیرند تردید زیادی دارند و مدام از جراح بینی خود می پرسند آیا بین آنها با جراحی بینی بدتر نخواهد.

در واقع این اشخاص تمایلی به جراحی بینی ندارند ولی از آنجایی که از ظاهر خود رضایت کافی ندارند و یا اینکه مشکلات تنفسی برای طولانی مدت آنها را آزار داده است ماز سر اجبار جراحی ترمیم بینی انجام می دهند .

مشکل روحی کار را برای جراح بینی مشکل تر خواهد کرد و نیاز دارد که جراح بینی با حوصله تری در این زمینه انتخاب شود تا تعامل بین بیمار و جراح بینی بیشتر باشد.

نتیجه جراحی ترمیم بینی
شرایط بینی دست نخورده و کارنشده با بینی های جراحی شده متفاوت است و جراح بینی باید این آمادگی را داشته باشد که هر نوع ایرادی را برطرف کند بیمار باید محدودیت های به وجود آمده در این جراحی را درک کند و در غیر این حالت باید از اقدام کردن به عمل بینی ترمیمی صرف نظر کند.

در صورت به وجود آمدن شرایط مناسب بین بیمار و جراح بینی ،نتیجه عمل ترمیم بینی می تواند تا حد زیادی مثبت باشد.

بهتر است عمل ترمیم بینی بعد از یک سال و برطرف شدن زخم ها انجام شود هر چند که برخی از ایرادات را می توان بعد از گذشت کمتر از یک سال با جراحی ترمیمی برطرف کرد.

نکاتی درباره عمل ترمیمی بینی
عمل ترمیم بینی در بینی های گوشتی باید با تقویت و حمایت نوک بینی انجام بگیرد تا با ایجاد اسکلت منسجم نوک بینی در مکان مناسب قرار بگیرد.زیرا پوست با ضخامت بالا باعث افتادگی نوک بینی می شود .
در زمان عمل ترمیمی بینی باید زخم های اولیه از بین رفته باشند و یا آنکه تا درصد بالایی بهبود پیدا کرده باشند
عمل ترمیمی بینی نسبت به جراحی اولیه دارای ریسک و خطرات بیشتری می باشد و جراح بینی مجبور است که با تجربه خود برای مشکلاتی مانند ایجاد بافت هم بند در بینی و مسدود شدن مجاری تنفسی راه حلی را ارائه بدهد.
درباره نتیجه جراحی ترمیمی بینی انتظار معقولانه ایی داشته باشید و به یاد داشته باشید که تنها بینی باز سازی خواهد شد و به حالت بینی قبلی شما باز نمی گردد.