22 مه 2020
می 22, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

افرادی که قصد جراحی بینی گوشتی دارند، پیش از جراحی بینی سوالاتی در ذهن شان ایجاد می شود که بینی گوشتی چیست ؟ جراحی بینی چگونه انجام می شود؟ هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر می باشد؟ بینی گوشتی چه مشخصاتی دارد و غیره. ( جراحی بینی لرستان )

بینی جزئی از صورت است که فرم آن تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره فرد دارد. پس بینی زیبا جزئی تاثیرگذار در زیبایی هر فرد است و بی دلیل نیست که امروز آمار جراحی های زیبایی بینی افزایش یافته است.

در این مقاله می خواهیم درباره جراحی بينی گوشتی صحبت کنیم تا شما پاسخ سوالات خود را به دست آوردید.

بینی گوشتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای غضروف و استخوان ضعیف و پوست ضخیم باشد.
بینی گوشتی در اطراف دیواره سوراخ بینی دارای غدد چربی فراوانی است.
نوک بینی پهن و گرد می باشد.
جلوی بینی دارای غضروف نازکی می باشد.

جراحی بینی گوشتی :
افرادی که دارای بینی گوشتی هستند باید دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند، مدل های بینی فانتزی و عروسکی برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند مناسب نمی باشد چرا که این نوع مدل بینی ها نیازمند اسکلت محکم و پوست نازک می باشد.

به همین دلیل به افرادی که قصد جراحی بینی گوشتی دارند، توصیه می شود، جراحی بینی طبیعی انجام دهند تا نتیجه ایده آلی از جراحی بینی به دست آورند.

در جراحی بینی گوشتی جراح بینی پس از معاینه و بررسی عملکرد بینی با یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته اقدام به جراحی بینی می کند، قابل ذکر است امروزه اکثر جراحان بینی به دلیل ویژگی های جراحی بینی به روش باز این روش استفاده می کنند.

بیمار پس از بیهوش شدن توسط متخصص بیهوشی ، برای اعمال تغییرات بر روی بینی به جراح بینی سپرده می شود، در حین جراحی زیبایی بینی جراح انتظارات بیمار را مد نظر قرار می دهد.

پس از اتمام جراحی و بهوش آمدن، بیمار به بخش منتقل می شود.

عمل بینی گوشتی با لیزر :
یکی از تبلیغات گشترده ای که امروزه شاهد آن هستیم درباره عمل بینی گوشتی با لیزر می باشد، باید بگوییم که هنوز لیزر آنقدر پیشرفت نکرده است که با آن بتوان تغییری در فرم استخوان بینی ایجاد کرد، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد:
بیمار قبل از انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی آزمایشات تجویز شده توسط بهترین جراح بینی گوشتی را انجام دهد.
به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف الکل و دخانیات اجتناب کند.
آقایان پیش از مراجعه برای جراحی بینی ریش و سبیل خود را بتراشند.
بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند.
مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد:
بیمار از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد خودداری نماید.
به مدت دو ماه از زدن عینک پرهیز کند.
داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است راس ساعت استفاده کند.
تا یک هفته بیمار از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند.
بهتر است تا 7 الی 10 روز پس از جراحی بینی گوشتی به پهلو نخوابید و سعی شود که سر نسبت به بدن در فاصله بالاتری قرار بگیرد تا از فشار و ضربه به بینی تا حد ممکن جلوگیری شود.
همچنین پوشیدن لباس های دکمه دار یا زیپی نیز احتمال برخورد ضربه به بینی را کاهش می دهد.
توصیه می شود تا یک هفته پس از جراحی بینی گوشتی از پنبه و سرنگ برای تمیز کردن و تخلیه بینی خود استفاده کنید.
تا 2 ماه از رفتن به استخر پرهیز کنید.
برای جلوگیری از زیاد تکان خوردن فک و صورت ، سعی کنید در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی از مایعات و غذاهای نرم استفاده کنید. همچنین توصیه می شود از خوردن نوشیدنی های داغ پرهیز نمایید.
تا جای ممکن پس از جراحی بینی گوشتی از حرارت دوری کرده و از رفتن به زیر نور خورشید و نزدیک شدن به وسایل گرمایشی مانند بخاری خودداری کنید. زیرا حرارت ممکن است ورم بینی شما را افزایش دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی می توانید به مقاله جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

نتیجه جراحی بینی گوشتی :
در گذشته افراد به دلیل اینکه بینی گوشتی پس از جراحی قابل بازگشت بود کمتر اقدام به جراحی بینی گوشتی می کردند، اما امروزه جراحی بینی گوشتی با تقویت غضروف و نازک کردن پوست انجام می شود و احتمال بازگشت آن بسیار کاهش پیدا کرده است.

همین امر باعث شده تا افراد زیادی برای جراحی بینی گوشتی مراجعه کنند و نتیجه ایده آلی به دست آورند.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟
هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی و متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه های آزمایش و فتوگرافی و داروها ، جلسات معاینه مجدد و غیره تعیین می گردد.

بهترین سن برای انجام جراحی بینی گوشتی
اگر هدف از جراحی بینی چیزی به جز زیبایی باشد، مثلا اگر فرد دارای مشکلات جدی تنفسی یا انحراف یا انسداد بینی باشد می تواند در سنین پایین تر هم جراحی بینی را انجام دهد اما بهتر است جراحی بینی ، خصوصا جراحی بینی های گوشتی زمانی انجام شود که فرد دوره بلوغ را پشت سر گذاشته و اجزای صورت خصوصاً بینی به رشد کامل خود رسیده باشند.

سن قابل قبول برای جراحی بینی در پسرها پس از 17 سالگی و برای دختران پس از 15 سالگی می باشد، اما به گفته برخی جراحان بهترین سن برای جراحی بینی پس از 18 سالگی و حداکثر تا 60 سالگی می باشد.

آیا ممکن است پس از جراحی بینی گوشتی فرد دچار مشکلات تنفسی شود؟
به دلیل تورم به وجود آمده در داخل بینی وجود اختلالات تنفسی تا چند روز پس از انجام جراحی بینی گوشتی طبیعی است ، اما با گذشت چند روز آهسته آهسته از ورم داخلی بینی کاسته شده و تنفس به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی امکان پذیر می باشد.

چگونه می توان کبودی و ورم بینی را کاهش داد؟
به دلیل جراحی و اقدامات انجام شده بر روی بینی ، بدن واکنش نشان داده و بنابراین به وجود آمدن تورم تا مدتی پس از جراحی بینی ، طبیعی است.

در بیشتر بیماران تا زمان برداشتن پانسمان، کبودی ها تا حد زیادی از بین می رود اما ممکن است در برخی از بیماران تورم تا چند روز باقی بماند. در این صورت، گذاشتن کمپرس آب سرد بر روی کبودی ها و ماساژ اطراف بینی پس از جراحی بینی گوشتی به شما کمک می کند تا ورم و کبودی صورت خود را کاهش دهید.