18 فوریه 2020
فوریه 18, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : عوامل مختلفی هستند که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذارند ، اما نوع بینی مهم ترین عاملی است که نقش مهمی در نتیجه و فرم نهایی بینی خواهد داشت. در واقع میزان ضخامت پوست بینی تعیین کننده نوع آن بوده و بینی ها را به دو دسته گوشتی و استخوانی تبدیل کرده است. از مهم ترین خصوصیت بینی گوشتی می توان به ضخامت بالای پوست آن اشاره کرد. همچنین غضروف بینی گوشتی نازک بوده و از استحکام پایینی برخوردار است. ( جراح بینی اصفهان )

اما پوست ضخیم بینی های گوشتی موجب این شده که تنها از جراحی بینی طبیعی نتیجه مطلوبی کسب کنند. در واقع افرادی که از بینی های گوشتی برخوردارند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیستند ، چرا که به دلیل پوست ضخیمشان تغییرات ایجاد شده چندان قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

جراحی بینی گوشتی

برگشت پذیری بینی های گوشتی
بسیاری از افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، به دلیل اینکه نگران برگشت پذیری بینی خود می باشند ، از انجام جراحی بینی صرف نظر می کنند. این در حالیست که علی رغم گذشته که جراحی بینی گوشتی به صورت کاهنده انجام می شد و استخوان و غضروف بینی تراشیده می شد ، امروزه گرافت گذاری شده و با تقویت آن از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی در طولانی مدت جلوگیری به عمل می آید.

در حقیقت منظور از تقویت غضروف این است که از تیغه وسط برداشته و به کمک آن نوک بینی را فرم می دهیم تا پس از شروع فرآیند ترمیم ، هیچگونه تغییر شکلی در بینی ایجاد نشود.

جراحی بینی گوشتی با لیزر
متاسفانه امروزه تبلیغات بسیاری در رابطه با جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد که تنها جنبه تبلیغاتی داشته و مورد اطمینان نیستند. چرا که با وجود پیشرفت های بسیاری که لیزر در همه زمینه ها داشته ، هنوز قادر به ایجاد تغییر شکل و برش در ساختار و استخوان بینی نیست و تنها می تواند تغییراتی در پوست ایجاد کند. همچنین از لیزر می توان به منظور از بین بردن جای بخیه ها نیز استفاده نمود.

جراحی بینی گوشتی

انواع روش های جراحی بینی
به طور کلی جراحی بینی از دو روش باز و بسته انجام می شود که هر یک از آن ها از مزایا و معایب مخصوص به خود برخوردارند. در روش باز تیغه میان دو سوراخ بینی ( کلوملا ) برش زده می شود و پوست از ساختار بینی جدا خواهد شد. در این روش جراح اشراف کامل به ساختمان بینی داشته و امکان ایجاد تغییرات پیچیده وجود دارد. در مقابل در جراحی بینی بسته تنها از داخل بینی زده می شوند و آسیبی به پوست وارد نخواهد شد. اما در این روش دید جراح محدود بوده و امکان ایجاد تغییر در بینی هایی که دارای مشکلات بسیاری هستند وجود ندارد.

هزینه جراحی بینی گوشتی
هزینه این جراحی به دستمزد جراح و سایر هزینه های جانبی بستگی داشته که پس از معاینه توسط ایشان مشخص خواهد شد. بنابراین شما می توانید برای اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی با مطب خانم دکتر مریم رستمی تماس حاصل فرمایید.