18 فوریه 2020
فوریه 18, 2020

جراحی بینی طبیعی

0 دیدگاه

جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی انواع مختلفی اعم از جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی و غیره دارد که هر کدام مشخصات ظاهری خود را دارند. در عمل های بینی فانتزی ، بینی دارای قوس بیشتری نسبت به جراحی بینی طبیعی می باشد و همچنین سوراخ های بینی نیز کوچک تر از بینی طبیعی هستند. ( بهترین جراح بینی در اصفهان )

در واقع جراحی بینی طبیعی به گونه ای است که خیلی مشخص نیست بینی جراحی شده ، ظاهری طبیعی دارد و بسیار متناسب با اجزای صورت است.

مشخصات ظاهری جراحی بینی به صورت طبیعی

 • عدم تغییر فرم بینی
 • عدم تغییر مکان سوراخ های بینی
 • سوراخ های بینی خیلی کم کوچک می شوند
 • زاویه و سایز متناسب با دیگر اجزای صورت
 • قوس بینی کم و طبیعی

قابل ذکر است که نوع بینی در نتیجه حاصل از عمل بینی تاثیر بسزایی دارد.

 

 

 

جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم تر و اسکلت استخوانی کمتر هستند.

بینی استخوانی دارای اسکلت استخوانی و پوستی نازک تر می باشند.

بینی های استخوانی برای جراحی پلاستیک بینی مناسب تر هستند چون دارای غضروف بیشتر بوده و به راحتی می توان شکل بینی را تغییر داد ، چون پوست نازک بر روی ساختار گذاشته می شود تغییرات را به خوبی نشان می دهد.

در بینی های گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی ، بینی پوست ضخیمی دارد و این باعث می شود بعد از قرار دادن پوست بر روی اسکلت بینی تغییرات به خوبی نمایان نشود ، بهترین مدل برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی به صورت طبیعی می باشد.

بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام جراحي بيني طبيعي یا رینوپلاستی طبیعی هستند.

 

 

بهترین جراح بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی برای افرادی که خواستار فرم بینی طبیعی هستند بسیار مهم است زیرا اینگونه افراد تغییرات بینی را در حد طبیعی می خواهند و هرگونه تغییر بیش از اندازه ساختار بینی می تواند موجب نارضایتی از نتیجه جراحی بینی شود .

جراح بینی ماهر به خوبی می داند که برای افرادی که خواستار بینی طبیعی هستند باید به گونه ای بینی را جراحی کند که بیشتر ایرادات عملکرد بینی یا فرم بینی رفع شود .

در اصل در جراحي بيني طبيعي بیشترین تمرکز جراح پلاستیک بینی باید بر روی رفع مشکلات عملکردی یا ظاهری بینی باشد و برای فرم دادن بینی  مانند جراحی بینی فانتزی تلاشی نداشته باشد .

 

 

جراحی بینی طبیعی مردان

جراحی بینی در  مردان نیز فراگیر شده است البته باید به این موضوع توجه کرد که مردان با توجه به اجزای صورت شان و حفظ جذبه مردانه خود خواستار بینی فانتزی نیستند و در بیشتر مواقع بینی را به صورت طبیعی پسند می کنند.

البته نمی توان گفت که فقط آقایان جراحي بيني طبيعي را انجام می دهند و فرم بینی طبیعی در بین بانوان هیچ طرفداری ندارد .

برخی از بانوان نیز از فرم بینی فانتزی خوششان نمی آید و ترجیح می دهند که مشخص نباشد بینی جراحی شده است یا تغییرات بینی بسیار جزئی باشد به همین دلیل جراحي بيني طبيعي با جراحی بینی نیمه فانتزی انجام می دهند.

جراحی بینی طبیعی زنان

بانوانی که فرم بینی آن ها معمولی است و ایرادات جزیی دارند، بیشتر خواهان برطرف کردن این مشکلات می باشند، به گونه ای که مشخص نباشد جراحی زیبایی انجام داده اند و ظاهر بینی شان طبیعی جلوه کند. در واقع خواستار این هستند که بینی، متناسب با فرم صورتشان باشد. از این رو اقدام به انجام جراحي بيني طبيعي می نمایند.

 

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی :

 1. برای دست یابی به نتیجه دلخواه توصیه می کنیم که اقدامات لازم قبل از جراحی بینی را رعایت کنید.
 2. به مدت 2 هفته قبل ازجراحی بینی آسپرین، بروفن و از این قبیل داروها که باعث رقیق شدن خون می شوند مصرف نکنید. چرا که امکان خونریزی حین عمل را افزایش می دهد.
 3. از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف هرگونه مواد مخدر به مدت یک ماه قبل از جراحی بینی بپرهیزید. به این علت که اکسیژن رسانی در خون را دچار اختلال می کند.
 4. در صورت مبتلا بودن به بیماری خاص و مصرف دارو پزشک خود را در جریان بگذارید و با او مشورت کنید و زیر نظر جراح بینی خود به مصرف داروهای تان تا یک روز قبل از عمل ادامه دهید.
 5. آزمایشات لازم را که پزشک تجویز نموده حتما انجام دهید تا وضعیت سلامت شما قبل از انجام جراحی بینی مشخص شود.
 6. تا 8 ساعت قبل از انجام جراحی بینی غذا میل نکنید و روز عمل ناشتا باشید.
 7. لباس مناسب همراه خود داشته باشید که به هنگام تن کردن با مشکل مواجه نشوید.
 8. خانم ها باید بدون آرایش، لاک ناخن و حتی ناخن مصنوعی باشند و اگر از لنز استفاده می کنند، لنز را از چشم خود خارج کنند.
 9. به آقایان توصیه می شود که قبل از عمل بینی صورت خود را اصلاح کنند.
 10. در صورت داشتن سرماخوردگی تا بهبود وضعیت خود، انجام جراحی بینی را به تعویق بیاندازید.