بهترین مرد دنیا چه ویژگی هایی دارد؟

وقتي مي‌خواهيد مرد روياهاي‌تان را در ذهن خود مجسم كنيد، چه تصويري در ابر بالاي سرتان شكل مي‌گيرد؟ مردي كه با چشم‌هاي بسته او را تصور مي‌كنيد، شبيه اینشتين نابغه است يا ديويد بكام ورزشكار و البته ثروتمند؟

گرچه مردها چه اینشتين باشند و چه بكام با كمي خوش‌شانسي مي‌توانند جفت زندگي خود را پيدا كنند اما نظرسنجي‌ای كه نتيجه‌اش در ديلي‌ميل منتشر شده نشان مي‌دهد كار برخي از مردها براي بله گرفتن از خانم‌ها راحت‌تر است. با توجه به اين نظرسنجي در نظر اغلب خانم‌ها مرد ايده‌آل ويژگي‌هايي مشخص دارد و هر مردي با كسب آن ويژگي‌ها، مي‌تواند بله را از زن مورد علاقه‌اش بگيرد.

كباب بزن تا مرد شي
روزنامه پرطرفدار ديلي‌ميل گزارشي را از يك بررسي منتشر كرده كه معيارهاي زنان را براي انتخاب همسر مشخص كرده است. از نظر زناني كه در اين بررسي شركت كرده‌اند مرد مرد، كباب‌خور است و وقتي به رستوران مي‌رود، پاستا با سس قارچ يا سوفله سبزيجات سفارش نمي‌دهد. زناني كه در اين نظرسنجي به سوال «مرد ايده‌آل كيست!» پاسخ ‌داده‌اند، تاكيد كرده‌اند كه علاقه‌اي به ازدواج با يك مرد لطيف گياهخوار ندارند و بيشتر سراغ استيك خورها و غذاهاي گوشتي خورها مي‌روند.

مثل استيو مرد باش
ظاهر مردها هم در ايده‌آل به نظر رسيدن‌شان بي‌تاثير نيست. زن‌هايي كه در اين نظرسنجي شركت كرده اند، مي‌گويند مرد بايد قد بلند و صاحب موهاي تيره و كوتاه باشد و برخلاف تصور برخي آقايان، از نظر‌شان براد‌پيت‌هايي كه قدی كوتاه و موهاي بوری دارند، چندان جذاب ارزيابي نمي‌شوند. قد ايده‌آل به گفته اين خانم‌ها نزديك به 182 سانتي‌متر است و مردهايي كه بيشتر احتمال دارد در جلسه خواستگاري جواب مثبت بگيرند، شبيه استيو جانز، مجري مسابقه ايكس‌فاكتور آمريكا، هوشمندانه لباس مي‌پوشند. بر همين اساس گفته شده زن‌ها دوست دارند مرد زندگي‌شان شيك و حساب‌شده لباس بپوشد و ميلي به ازدواج با مردهايي كه لباس ورزشي مي‌پوشند، ندارند.

نيازي نيست اینشتين باشي
از نظر آنها مرد ايده‌آل كسي است كه از موضوع‌هاي روز آگاه باشد، مدرك دانشگاهي داشته باشد و شغلش هم مناسب و دهن‌پركن باشد؛ البته درحالي‌كه خانم‌ها ترجيح مي‌دهند همسر آينده‌شان مدرك كارشناسي‌ارشد يا دكترا داشته باشد، نظرسنجي نشان مي‌دهد وقتي مردي حتي با مدركي پايين‌تر با جيب پرپول و درآمد خوب به خواستگاري‌شان مي‌آيد، آنها به خواستگار دوم جواب مثبت مي‌دهند.

15 درصد از زناني كه در اين نظرسنجي شركت كرده اند، معتقد بودند تنها حاضرند به خواستگاري كه مدرك كارشناسي ارشد يا دكترا داشته باشد بله بگويند اما جالب اينجاست كه 70 درصد از شركت‌كنندگان ادعا كردند دوست دارند با مردي كه بيشتر از خودشان پول درمي‌آورد، ازدواج كنند.

پسر مامان باش
شايد حتي زنان هم باورشان نشود كه ناخودآگاه به سمت مردهايي جذب مي‌شوند كه رابطه خوبي با مادر و خانواده‌شان دارند. با توجه به نتايج اين بررسي، خانم‌ها دوست دارند با مردي زير يك سقف زندگي كنند كه هفته‌اي دوبار به مادرش زنگ مي‌زند و علاقه‌اي به زندگي با مردي كه به مادر و عزيزانش پشت مي‌كند، ندارند. مردهاي خانواده‌دوستي كه مي‌توانند بين رابطه با خانواده خودشان و همسرشان تعادل برقرار كنند، پرطرفدارترند و مي‌توانند زني كه آرزوي ازدواج با او را دارند، هم راضي نگه دارند. انگار حتي خانم‌هايي كه ميانه خوبي با مادرشوهر‌شان ندارند هم دل‌شان نمي‌خواهد مردي كه با او ازدواج كرده‌اند، دور مادر و خانواده‌اش خط بكشد.

18 تا 24 سالگي
در سال‌هاي ابتدايی جواني، خانم‌ها ترجيح مي‌دهند با مردي هنردوست و كتابخوان ازدواج كنند و به اينكه مردي فرهيخته در مقابل‌شان بنشيند، اهميت مي‌دهند. زن‌ها در اين سنين دوست دارند همسرشان موسيقي را كه او مي‌پسندد دوست داشته باشد، عاشق كتاب‌ها و فيلم‌هايي باشد كه او مي‌پسندد و البته ظاهري امروزي داشته باشد و حتي از خودشان هم شيك‌پوش‌تر باشد.

25 تا 34 سالگي
زناني كه در اين سال‌ها ازدواج مي‌كنند، چندان به سليقه موسيقايي و كتابخوان بودن همسرشان اهميت نمي‌دهند. براي خانم‌ها در اين سنين، موقعيت اجتماعي‌شان از هر چيز مهم‌تر است و گرچه دوست دارند همسرشان ظاهري جذاب و اندامي متناسب داشته باشد اما بيشتر به جاه‌طلب و بلندپرواز بودن او اهميت مي‌دهند و دوست دارند شوهرشان در محيط كار فردي تاثيرگذار باشد.

35 تا 44 سالگي
اخلاق شريك زندگي در اين سال‌ها از ظاهر و حتي علايقش مهم‌تر است. به گفته محققان كمتر از يك‌درصد خانم‌هايي كه در اين سن تصميم به ازدواج مي‌گيرند، حاضر مي‌شوند به مردي بداخلاق بله بگويند. همسر ايده‌آل اين خانم‌ها كسي است كه رفتار شايسته‌اي داشته باشد، از خودشان بزرگ‌تر باشد و با كوله‌باري از تجربه به خواستگاري‌شان بيايد.

45 تا 54 سالگي
در اين سال‌ها خانم‌ها به سن و سال آقاي خواستگار توجه زيادي مي‌كنند؛ البته آنها به دنبال كسي مي‌گردند كه بتواند پيري بدون استرسي را براي‌شان بسازد و به همين دليل به درآمد بالا و وضعيت اقتصادي آقاي خواستگار توجه زيادي مي‌كنند. خانم‌هاي 50 ساله ديگر دنبال يك مرد بزرگ‌تر نيستند بلكه ترجيح مي‌دهند شوهرشان چند سالي هم از خودشان جوان‌تر باشد.