اگر مادرتان را دوست دارید روز مادر این هدیه‌ها را نخرید

هدیه گرفتن برای مادر کار شیرینی است به شرط اینکه بدانید باید سراغ چه چیزهایی بروید! خیلی‌ها فکر می‌کنند با خرید لوازم خانه علاقه‌شان را نشان می‌دهند؛ اما باید خیلی مراقب باشند تا مبادا این خرید، مادرشان را ناراحت کند. اگر مادرتان خیلی وقت است قصد خرید وسیله‌ای برای خانه را دارد و مطمئن هستید از دیدنش خوشحال می‌شود، مشکلی وجود ندارد. مشکل زمانی پیش می‌آید که از این قضیه مطمئن نباشید و مادرتان هم پیش خودش فکر کند فرزندم من را شبیه کار خانه می‌بیند! با اینکه هدیه های بی نظیری برای روز مادر می‌توانید بخرید، اما در این مطلب کادوهای ممنوع برای روز مادر را مرور می‌کنیم.


خرید وسایل خانه ممنوع!
بهتر است بدانید جاروبرقی، جارو دستی، جارو شارژی و انواع و اقسام دیگر جارو و همچنین قابلمه، ظرف و ظروف، تلویزیون، فرش و … لوازم مخصوص مادرتان نیست و همه از آنها استفاده می‌کنند مگر اینکه مادرتان مدت‌هاست که دوست دارد آن وسیله را داشته باشد ولی امکان خریدش را ندارد.
هدیه روز مادر
کلاس عجیب غریب ثبت نام نکنید
این را حواستان باشد که کلاس پیلاتس، زبان، موسیقی، مجسمه‌سازی و … که خودتان به آنها علاقه دارید، حتما قرار نیست مورد علاقه مادرتان هم نیست. او شاید یک کلاس گلدوزی یا یوگا را به همه این کلاس‌هایی که شما در آنها شرکت می‌کنید، ترجیح دهد. بنابراین حتی اگر قرار است هدیه روز مادر شرکت در یک کلاس باشد باید بدانید چه کلاسی، تا هم او و هم خودتان از این هدیه راضی باشید.
برای خریدن موبایل احتیاط کنید
به طور کلی باید برای خرید روز مادر سلیقه مادرتان را به خوبی بشناسید. قرار نیست چیزی که شما دوست دارید او هم دوست داشته باشد. اگر می‌خواهید برای روز مادر یک موبایل هدیه دهید به این موضوع دقت کنید که او موبایل بزرگی که خوش دست نباشد را می‌تواند استفاده کند یا نه! به صرف اینکه فلان مدل گوشی فلان امکانات را دارد، سراغ آن نروید. شاید مادرتان اصلا نیازی به داشتن موبایل با دوربین 12 مگاپیکسل نداشته باشد.
موبایل به عنوان هدیه روز مادر
برای خرید کیف همه جوانب را در نظر بگیرید
کیف یک گزینه خوب برای هدیه روز مادر است اما به شرط آنکه باز هم سلیقه خودتان را در آن دخیل نکنید. کیف‌های دستی با فرم و مدل و وزن دلخواه خودتان فقط به خاطر اینکه مد روز است حتما مناسب مادرتان نیست. شاید کیف‌های بدون زیپ و جیب را مادرتان خیلی دوست ندارند.
عینک آفتابی گزینه مناسبی نیست
خرید عینک آفتابی برای روز مادر بدون حضور مادرتان اصلا ایده مناسبی نیست. حتما می‌دانید که فرم عینک بسیار وابسته به فرم صورت است و کاملا مرتبط با چهره مادرتان باید باشد و باید در حضور خودش اقدام به خرید کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.
عینک آفتابی
عینک مطالعه شماره دار آسیب زاست
درست است که مادرتان پیرچشمی گرفته و کارهای ظریفی مانند گلدوزی و خیاطی انجام می‌دهد و نیاز به عینک مطالعه دارد اما همه اینها دلیل موجهی برای اینکه شما از کنار خیابان عینک مطالعه شماره دار برایش بخرید نیست.
دگمه برای کت و شلوار نخرید
هر هدیه‌ای که برای روز مادر می‌خواهید برای مادرتان بخرید حواستان باشد جوری نباشد که مجبور شود دنبال بقیه تکه‌های آن در خیابان‌ها سرگردان شود. مثلا روسری یا شالی که ست آن را ندارد، برایش نخرید یا یک دست بشقاب سوپ خوری نخرید که مجبور باشد برای پلوخوری و کاسه و دیسش خیابانها را بگردد.
به سنگینی هدیه توجه کنید
اگر پیش خودتان به این نتیجه رسیده‌اید که برای هدیه روز مادر گلدان بگیرید، فکر نکنید باید بزرگترین گلدانی که در بازار گل است را برایش بخرید. گل و گیاه با گلدان‌های سنگین که جابه‌جایی‌شان برای مادر سخت باشد، گزینه مناسبی نیست. اگر خواستید چنین خریدی بکنید زیرگلدانی چرخدار یادتان نرود!
خرید گلدان گل برای هدیه روز مادر
برای اولین بار برایش کرم دور چشم نخرید
هر هدیه‌ای برای روز مادر که حامل این پیام باشد که او پیر شده و آن هدیه می‌تواند برای روزهای پیری و کندی او موثر باشد را از گزینه‌های خریدتان حذف کنید. شما نباید اولین فردی باشید که برایش کرم دورچشم، عصا، سمعک و … می‌خرید.
مد روز را فراموش کنید
اگر می‌خواهید برایش عطر بخرید، حتما دنبال عطر جدید و به روز و مد نباشید. گاهی اوقات دقت به نوستالژی‌ها می‌تواند مادرتان را ذوق زده و خوشحال کند. مثلا شاید بد نباشد سراغ عطرهای چارلی، کلوئه، مگنولیا و … بروید و یاد ایام خوش را برایش زنده کنید.