05 سپتامبر 2020
سپتامبر 5, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : جراحی بینی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود و امروزه در جامعه ما طرفداران بسیاری پیدا کرده است. افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند باید در اولین قدم به دنبال جراح بینی باتجربه و با مهارت بالا باشند. در واقع این انتخاب بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر مستقیم در نتیجه عمل خواهد داشت. ( جراح بینی اصفهان )

متاسفانه در شرایطی که جراح مهارت و دقت لازم را نداشته باشد ، ممکن است بیمار با عوارضی همچون مشکلات تنفسی مواجه گردد یا از ظاهر بینی خود احساس رضایت نداشته باشد. در نتیجه مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی شده که سخت تر است و هزینه بیشتری خواهد داشت. بنابراین متقاضیان رینوپلاستی در اولین قدم باید به دنبال بهترین جراح بینی باشند.

از دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
مصرف مشروبات حاوی الکل و استعمال دخانیات از دو هفته پیش از جراحی بینی ممنوع می باشد. این مواد می توانند در روند عمل تاثیر گذار باشند و اکسیژن رسانی به خون را مختل کنند.
بیمار موظف است پیش از عمل خود کلیه آزمایشات و عکسبرداری های لازم را انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح بینی قرار دهد.
از دو هفته پیش از جراحی بینی مصرف دارو هایی که از خانواده آسپرین ، وارفارین و پروفن هستند، ممنوع می باشد. زیرا این دسته از دارو ها موجب رقیق شدن خون شده و احتمال خون ریزی حین عمل را افزایش می دهند.
بهتر است از یک هفته پیش از جراحی بینی مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
قبل از عمل استحمام نمایید.
شام سبکی میل کرده و از ۸ ساعت پیش از جراحی بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. زیرا لازم است حین جراحی معده خالی باشد.
از داشتن آرایش ، وسایل فلزی ، زیور آلات ، لاک و ریش و سبیل خودداری نمایید.
حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید. البته به همراه داشتن یک همراه کافی است.
مدارک پزشکی و شناسایی ( کارت ملی ) خود را به همراه داشته باشید.
در جلسه مشاوره حتما درباره این موارد با پزشک خود صحبت کنید :
حساسیت های دارویی
سابقه بیماری به خصوص
تحت درمان بودن و مصرف داروی خاص
سابقه جراحی در یک سال گذشته