16 آگوست 2022
آگوست 16, 2022

تعویض پروتز سینه

0 دیدگاه

مثل دیگر پروتزهای استفاده شده در درمان های پزشکی در راستای زیبایی و درمانی ، پروتز سینه نیز برای مدت زمان طولانی ماندگاری ندارد. شایان ذکر است که بعد از چند سال بهتر است که تعویض پروتز سینه را انجام دهید زیرا بعد از گذشت چند سال طولانی عمر استفاده از آن ها به پایان رسیده و به نوعی فرسوده تلقی می شود. دقت داشته باشید که احتیاجی به تکرار هر ساله این عمل نمی باشد و در مواردی که فرد هیچگونه شکایتی از پارگی یا دیگر عوارض ندارد به این معناست که همچنان می توان از این پروتز بهره برد و بازه زمان تعویض آن فرا نرسیده است. عمده بانوانی که جراحی پروتز سینه را انجام داده اند بر این اعتقاد هستند که نتیجه دریافتی از این عمل زیبایی یا درمانی برای مدت زمان ده الی پانزده سال ماندگاری داشته باشد. نکته قابل تامل این است که همواره بدن فرد در حال تغییر و تحول است بنابراین با گذشت مدتی از پروتز پستان ها احتمال تغییر شکل آن ها وجود دارد و در نتیجه منجر به جراحی تعویض پروتز سینه شود.برای اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید

علت های اصلی انجام تعویض پروتز سینه

عدم رضایت فرد از فرم سینه ها : این اتفاق عمدتا برای برخی از بانوان رخ می دهد ، در بعضی افراد با در نظر گرفتن نظر و سلیقه دیگر اشخاص از شکل و ظاهر سینه های خود حس رضایت مندی را از دست می دهند. بعضی دیگر با روند افزایش سن ، حاملگی ، چاقی و لاغری طبیعتا با این تغییرات در بدن ظاهر سینه ها نیز دچار دگرگونی می شود و به طبع عدم رضایت شخص را در پی دارد.

تداخل در حرکت های بدنی : بانوان بسیاری به جهت افزایش سایز و اندازه پستان های خود دست به پروتز می زنند. باید به عرض رساند که سایز بزرگ سینه ها روند زندگی فعال و ورزشی اشخاص را دچار اختلال می کند. سایز بزرگ این اندام در فعالیت های بدنی می تواند گستره حرکت بازو ها را تحت تاثیر قرار دهد. در مواردی که سایز سینه ها بالا باشد طبیعتا وزن آن ها نیز بیشتر می شود و این سنگینی می تواند به گردن و شانه ها نیز آسیب بزند و فرد را با درد کمر و گردن درگیر کند.

با گذشت زمان تغییر در شکل آن ها به وجود بیاید : همانطور که در خطوط بالاتر مشاهده کردید حالت های زیادی احتمال تغییر فرم بدن را به وجود می آورد مانند باردار شدن ، اضافه و کاهش وزن همه این موارد باعث تغییر سایز و حالت بدن را در پی دارد. همینطور به مرور زمان سلیقه و نظر افراد در ارتباط با هر موضوعی به خصوص ظاهر خود در حال تغییر است. به عنوان مثال در دهه 90 بیشتر کاندید های پروتز سینه درخواست سایز های بزرگ را داشتند و امروزه به دنبال سایز های متناسب با هیکل  و اندام خود هستند. در نتیجه با مرور زمان ممکن است که درخواست تغییر در شکل پستان ها را در فرد به وجود بیاید.

تمایل به تغییر سایز : با بهره گیری از تعویض پروتز می توان به سایز متناسب با اندام خود دست یافت. برخی از بانوان یا از سینه های کوچک و یا بزرگ رنج می برند و میزان رضایتمندی کمی از اندام خود دارند در نتیجه به راحتی می توانند با تعویض پروتز پستان سایز را تغییر دهند و به نتیجه نهایی مطلوب مد نظر خود برسند.

تغییر نوع پروتز استفاده شده : دو نوع پروتز وجود دارد که به شور و سیلیکونی معروف هستند. امروزه استفاده کردن از گونه سیلیکونی در جراحی پروتز سینه می توان به فرم نهایی طبیعی دست یافت. یکی از دلایل اصلی انجام تعویض پروتز سینه این است که بانوانی که از پروتز شور استفاده کرده اند برای داشتن سینه های به شکل و ظاهر طبیعی در خواست تعویض را داشته باشند و از نوع سیلیکونی آن بهره ببرند.

به علت پارگی جایگزین شود : لایه های سیلیکونی مورد استفاده در پروتز سینه بسیار مقاوم و ماندگار هستند. اما باز هم ریسک پارگی در آن ها وجود دارد. در موقعیت هایی که ایمپلنت سینه پاره شود ، مواد داخل آن که محلولی نمکی و استریل هستند از لایه پوسته خارج شده و شکل پستان ها افتاده و دفرمه می شود. نگران نباشید ، پارگی پروتز ها خطری را ایجاد نمی کند. اما به دلیل بازگرداندن فرم و شکل زیبای اولیه بهتر است با جراحی تعویض پروتز سینه این حالت افتادگی در پستان ها را برطرف کرد.